Głównym a zarazem najważniejszym celem dla Towarzystwa Kredytowo Ziemskiego w Radomiu, było udzielanie kredytów mieszkańcom z regionu radomskiego. Na potrzeby instytucji wzniesiono w 1852 roku budynek przy ulicy Żeromskiego, na podstawie projektu cenionych architektów Henryka Marconiego oraz Ludwika Radziszewskiego. Głównym założeniem przy projektowaniu obiektu, było nadanie mu reprezentacyjnego charakteru.
Budynek funkcjonował jako oddział Towarzystwa do 1922 roku. Następnie w latach 1922 – 1933 gmach stał się siedzibą Banku Ziemiańskiego. Po jego likwidacji, budynek został udostępniony na rzecz Państwowego Żeńskiego Gimnazjum Krawieckiego. Podczas okupacji ze strony wojsk niemieckich, obiekt przekształcił się w tymczasowy szpital wojskowy, by później stać się niemieckim kasynem. Podczas wojny, przed frontem budynku, został wybudowany basen przeciwpożarowy.
Po zakończeniu wojny, budynek ponownie został przekształcony na budynek szkolny o profilu krawieckim, mieściło się w nim Technikum Odzieżowe, Zasadnicza Szkoła Odzieżowa – przez wszystkich nazywana Odzieżówką. W Latach siedemdziesiątych XX wieku, został rozebrany basen przeciwpożarowy, kiedy Radom ponownie stał się miastem wojewódzkim.
Eliza oraz Zdzisław Maj zaprojektowali piękny zespół fontann kaskadowych, który został wybudowany przed wejściem do budynku. Miejsce to przez lata cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców Radomia, przynosząc ukojenie w upalne dni, dzięki świeżej bryzie pośrodku miasta.
W następnych latach budynek nadal stanowił placówkę oświaty. Mieściła się tam Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Oskara Kolberga, a z czasem budynek zajmowany był przez Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta.
Po około 40 latach zespół fontann potrzebował przebudowy ze względu na kiepski stan granitowych ścian zabudowy. Po dwukrotnym konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej na zagospodarowanie terenu wybrano ofertę przedstawioną przez firmę „Flisbud”. W 2012 roku, została przeprowadzona przebudowa fontann oraz kawałka placu Konstytucji 3 Maja.
Przez wiele lat obiekt stał pusty. Budynek został wykupiony przez sieć hoteli Hilton. Od 2019 roku trwają prace budowlane oraz rewitalizacyjne nad obiektem. Powstanie tu nowoczesny hotel czterogwiazdkowy.